čtvrtek, 02. prosinec

Zvěsti o tom, že jsem dostal padáka, jsou liché!

 

Jak možná někdo z vás ví, strávil jsem úterní dopoledne na pražském Magistrátu, protože jsem se připojil k protestu organizovanému iniciativou Změň Politiku. Nikdo mi za to neplatil a nutno dodat, že o svolení jsem své klienty nežádal. Avšak péči o ně jsem nezanedbal, jelikož jsem během setkání s našimi volenými zástupci mohl vyřídit pár telefonátů a e-mailů. CEO jedné mezinárodní FMCG společnosti byl tak laskav a schválil můj úmysl tak, že ho oznámil na LinkedIn.

Myslel jsem, že tohle bych měl zmínit, jelikož podle právníka JUDr. Karla Muzikáře musí být všichni demonstranti nezaměstnaní, "protože na tohle by jim přece nikdo volno nedal".

JUDr. Muzikář si samozřejmě nedokáže představit, že by se majitel firmy v rámci pracovního dne věnoval něčemu, co mu nepřinese zisk. Obzvlášť když se snaží zabránit v práci politikům z Magistrátu, kteří se orientují na "vybraný business". Ale nebojte se, za tuhle neoprávněnou absenci jsem se z práce nevyhodil. Zůstávám zaměstnaný.

Nicméně se můžeme pozastavit a popřemýšlet, co na radnici dělal sám JUDr. Muzikář. Jelikož si ho nikdo jako svého zástupitele nezvolil, můžeme se domnívat, že mu za jeho přítomnost někdo zaplatil. Vzhledem ke statutu jeho advokátní kanceláře můžeme předpokládat, že jeho hodinová sazba je nejméně 10 000 Kč za hodinu. Jak napsaly HN měl mít tehdy na radnici jednání. Jaké jsou přesně jeho povinnost? Nemám na mysli pouze to jedno úterý, ale i jiné dny. Jsou tyto povinnosti politicky nestranné? Kolik si za tyto služby účtuje? Proběhlo v jeho případě řádné výběrové řízení, které by zajistilo, že, na rozdíl od zástupu dalších možných právníků, jsou jeho služby nákladově efektivní? Protože za tyto služby platíme my, myslím, že máme právo znát na tyto otázky odpovědi. Mám v úmyslu to zjistit, napíšu Ing. Martinovi Trnkovi, řediteli Magistrátu. Pokud máte stejné nebo podobné otázky, toto je jeho e-mail.

 

Komentáře (0)

Přidat komentářPole označené hvězdičkou (*) jsou povinná.