úterý, 24. červen

Pietro Leone : „Přidružení (affiliation) není to pravé řešení pro střední a východní Evropu"

 

Úterý 17. června

Pietro Leone : „Přidružení (affiliation) není to pravé řešení pro střední a východní Evropu“

Pietro Leone působí jako Generální ředitel Geometry Global pro region Evropy, Středního východu a Afriky a působil také na pozici Regionálního ředitele společnosti Grey/G2, na níž uzavřel smlouvu o přidružení mezi WMC a Grey.

Jeho odpověď na náš komentář týkající se spojení Hullabaloo/TBWA je tedy přiléhavá, i když možná překvapivá.

Píše: „I když máte pravdu, že region jako celek vyžaduje příliš mnoho pozornosti managementu ve srovnání s výhodami, které přináší, stále se jedná (s Ruskem) o region čítající 450 milionů lidí, kteří ročně generují tržby ve výši až 100 milionů dolarů.“ „Kdyby to byla Vaše společnost, vzdal byste se příjmu ve výši 100 milionů dolarů kvůli ceně za přidružení? "

„Takže jakkoli souhlasím s tím, že je nutné síťový model dále rozvíjet, přidružení není tím pravým řešením. Tu pravou cestu vidím v menším počtu lépe fungujících zastoupení. Musíme se zaměřit na možnosti a schopnosti menšího počtu kanceláří a vychovat si skupinu lidí s nástroji a dovednostmi, na které místní agentury nedosáhnou. Skutečným problémem ve střední a východní Evropě je dnes skutečnost, že mnoho dobrých lidí vyškolených mezinárodními agenturami si otevřelo své vlastní agentury. Dokud se síťové agentury nezaměří na zlepšení každodenního výkonu, budou tyto místní agentury vždy vítězit díky dojmu, který vytvářejí, totiž že poskytují stejně kvalitní služby za nižší ceny."

"U nás v Geometry máme jednotnou strategii pro celý region, jejímž cílem je vytvořit "hodnotovou mezeru" mezi námi a zbytkem „smečky“. „Hodnota“ se neodvozuje pouze od velikosti podniku a našich klientů, ale také od vlastního kapitálu, který je nedílnou součástí značky. To se také osvědčilo v případě obchodní dohody mezi WMC a Grey: kombinace skvělého místního podnikatele (Tomas Vondracek) a renomované značky udělaly svoje."

„I nadále máme v úmyslu držet se směrem k zemím střední a východní Evropy filozofie "méně a lépe"."

Je to zajímavý názor, který pravděpodobně nebudeme moci řádně vyhodnotit, dokud se některé z plánů Geometry pro tento region – a samozřejmě konkrétně Českou republiku - nedočkají realizace; do té doby jde hlavně o inspirativní příspěvek do diskuze. Chce k němu někdo připojit svůj komentář?

Komentáře (0)

Přidat komentářPole označené hvězdičkou (*) jsou povinná.