pondělí, 20. leden

Nastal čas pomoci lidem s kariérou

 

Celkové ukazatele trhu v ČR pro rok 2014 nevedou k optimismu. Zatímco Group M předpovídá malý (2-3%) nárůst výdajů na reklamu, velké kreativní agenturní sítě nehlásí žádný nárůst rozpočtů avizovaných jejich největšími klienty. To znamená, že nedojde ani k žádnému nárůstu pracovních příležitostí pro marketéry, a to mluvíme o trhu, který byl v posledních pěti letech v nepřetržitém poklesu.

Nicméně i v rámci tak slabého pracovního trhu lze najít dobré pracovní příležitosti. Jen se o ně uchází víc lidí. Odhalili jsme nový způsob, jak využít naše odborné znalosti: speciální Plán rozvoje kariéry, který poskytne účastníkům výběrového řízení výhodu před konkurencí. Lidem hledajícím práci konzultace pomůže, aby bylo jejich hledání efektivnější, a v některých případech pomůže nám najít možnosti pro kandidáta, i v případě, kdy okamžitě nevidíme shodu s projektem, na kterém aktuálně pracujeme.

Jedná se o jednu 90-ti minutovou konzultaci s možností dalšího pokračování vhodnou pro ty, kteří jsou momentálně zaměstnáni, přičemž v poslední době nevěnovali pozornost situaci na pracovním trhu v souvislosti s jejich osobní kariérou, a pro uchazeče, kteří aktivně hledají novou pozici. Pro posledně jmenované je program v lecčems podobný standardním programům outplacementu, které někdy nabízejí korporace svým manažerům ve výpovědi. Rozdíl je v tom, že tento program je speciálně navržen pro marketingové manažery a manažery v marcomms agenturách a poskytuje mnohem praktičtější "akční plán", než nabízejí jiné outsourcingové programy.


Program má tři hlavní elementy:

1. Vaše osobní prezentace, včetně stylu rozhovoru, váš životopis, vaše přítomnost v sociálních médiích.
2. Vaše profesní hodnota, identifikace silných stránek zajímavých pro většinu zaměstnavatelů, výše finanční odměny, kterou jsou patrně ochotni zaplatit.
3. Váš akční plán, identifikace společností a agentur, u kterých je nejvíc pravděpodobné, že se o vás budou zajímat a jak je můžete nejlépe oslovit.

Ve srovnání s programy outsourcingu, které některé společnosti nabízejí, učiní účastník našeho programu o krok víc, ve směru k vyhledání možností nové pracovní příležitosti. Samozřejmě ho nebudeme navrhovat lidem, kteří jsou již potenciálními kandidáty na pozice, na kterých aktuálně pracujeme. Naštěstí nás však naši klienti žádají, abychom jim dali vědět o zajímavých lidech, s nimiž se setkáváme, a to i tehdy, kdy nemáme žádné konkrétní zadání. Neměli bychom tuto potenciální výhodu přespříliš zdůrazňovat, ale existuje, jak jsme již viděli u prvního účastníka, který proces tento týden podstoupil.

Naše služba je cenově dostupná a tak ji nabízíme ke zvážení účastníkům, kteří by ji chtěli využít osobně. Samozřejmě ji také budeme nabízet našim klientům pro případy, kdy se společnost chystá propustit zaměstnance.

Brzy budeme mít vyhrazenou stránku věnovanou tomuto programu na našem webu, ale konzultace jsou v běhu již nyní, takže neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Pomoc je na dosah ruky!

 

 

Komentáře (0)

Přidat komentářPole označené hvězdičkou (*) jsou povinná.