neděle, 07. listopad

Možnosti výběru pro pražské voliče

 

Pokud mě stále sledujete, snad by vás mohlo zajímat, jak vidím možnosti výběru (nebudu se obtěžovat zahrnout do výčtu komunisty nebo malé nacionalistické strany, neboť předpokládám, že ani nikdo z vás se s nimi nebude zaobírat).

ODS. Když strana u moci udělá tolik špatných věcí, je potřeba se jí zbavit. Nestačí vyměnit vedení a říct: "Podívejte se, změnili jsme se!" Tunel Blanka, Opencard, Blob, cyklostezky, které vedou odnikud nikam, různé skandály v Dopravním podniku, bujení heren, kasina a špína v ulicích centra krásného města, četná obvinění z korupce v mnoha magistrátních odborech... to vše jsou důvody, proč nehlasovat pro ODS.

ČSSD. Volební slogan Jiřího Dienstbiera mladšího se mi docela líbí. Ale ani v nejmenším nevěřím, že představuje typického člena strany, kterou zastupuje. Členům ČSSD v zastupitelstvu Magistrátu hlavního města Prahy bych nevěřil. Možná příště.

TOP 09. Zdeněk Tůma odvedl velmi dobrou práci v ČNB. Setkal jsem se s ním a jeden můj dobrý přítel s ním pracoval. Věřím, že je to bezúhonný muž, a že by se dobře uplatnil při kontrole peněz na magistrátu. Avšak nejsem si jistý, zda má pro Prahu jako pro "žijící město" tu správnou vizi. Proč je například tak lhostejný k cyklistice v Praze? Říká, že Praha nikdy nemůže být rájem pro cyklisty. Ano, třeba v porovnání s Vídní je Praha samý kopec. Ale není důvod předstírat, že stačí na silnici namalovat nějaké červené čáry a pak tomu říkat cyklostezka. Nakonec, TOP 09 je nová strana. Ještě nevíme, co skutečně představují. A panu Kalouskovi bych nesvěřil z pražského rozpočtu ani korunu.

Věci veřejné. Jaké jsou zásady a hodnoty této strany? Jaké jsou doopravdy, principy a hodnoty jejich hlavního kandidáta Markéty Reedové, která byla před rokem členkou strany SNK-ED? Proč se dala k VV? Když byla v SNK-ED myslel jsem si, že paní Reedová vzala za své jejich principiální stanovisko proti očividnému plýtvání a korupci v projektu Opencard. Ale nikoliv, na setkání v Respekt institutu jsem zjistil, že paní Reedová je proti Opencard. Proti Opencard jako takové. Podle ní si stačí koupit lístek na tramvaj pomocí SMS. Myslí si, že můžeme postavit Blob na Pankráci. Stačí Blob vzít, tak jak byl Kaplickým navržen a posadit ho nahoru na Pankrác. Reedová je politicky nepoužitelná a prodejná osobnost. A pokud jde o VV, moje kamarádka, česká novinářka, to shrnula slovy: "To není politická strana, to je firma."

KDU-ČSL. Kalousek vyrval této straně srdce z těla. Od doby, kdy vznikla TOP09 jsem od nich neslyšel nic relevantního.

 

Aliance SNK-ED a Strany zelených. Politika Strany zelených má největší efekt na úrovni komunální politiky. Zeleným na této úrovni můžete věřit, protože pevně věří v to, co navrhují. SNK-ED je malá politická strana složená ze zásadových lidí, s nimiž se mohu ztotožnit: jsou proevropští, podporují podnikání, ale stojí proti korupci. Petra Kolínská byla předním kritikem projektu Opencard, ale ví, že čipové karty na městskou dopravu efektivně fungují po celé Evropě. Jana Ryšlinková na jednáních na magistrátu vášnivě podporovala Blob (přesně tohle se objevilo i v záběrech filmu Chobotnice nad Prahou). Takže 5% úroveň při hlasování možná nepřekročí. To mi ale nezabrání jim dát svůj hlas. "Zbytečný" hlas je jen ten, který nebude vůbec použit.

Komentáře (1)

  • 1
    geoliny2021-03-20 23:43:04
    https://hcialischeapc.com/ - buy cialis online canadian pharmacy

Přidat komentářPole označené hvězdičkou (*) jsou povinná.